402 bin 673 token satışı gerçekleştiren MenaPay’in IEO süreci

15 Mart’ta IEO sürecini başlatan MenaPay, Çinli Kripto borsalarından 60.com üzerindeki jurnal 50 bin MenaPay token rezervini satışa açılması ile birlikte bütün 1,5 dakika içinde bitirdi. Bugün itibarıyla 60.com üzerinden 402 bin 673 token satıldı.

Başta, bilmeyenler için özet olarak IEO’dan bahsedelim. IEO, yani Initial Exchange Offering, blockchain dünyasının yeni cins kitle fonlama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain projeleri dijital paralarını (token) kripto borsaları üzerinden satarak daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Yatırımcılar da çalıştıkları kripto borsalardaki mevcut cüzdanlarını kullanarak farklı bir hesap açmaya lüzum duymadan bu projelerin token’larını satın alabiliyorlar. Bu sistem borsaları, girişimler ve yatırımcılar arasına bir aracı olarak dahil etmek gibi diyebiliriz. 60.com 15 Mayıs’ta sona erecek olan MenaPay halka arzı için seçilen 15 borsalardan birisi ve MenaPay 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmayı hedefliyor.

MenaPay CMO’su İlker Çıkrıkçılı, aralıksız token satışı için, Türkiye’den meydana çıkan bir projenin Çin’de bu dek alaka görmesinin gurur verici olduğunu, yola çıkarken Orta Doğu’nun Ali Pay’i olacaklarını söylediklerini belirtti. Bu vizyonun Çin’de karşılık bulduğunu ve sempati uyandırdığını düşündüklerini de sözlerine ekledi. 

MenaPay, geleneksel ödeme yöntemleri yerine, şifreli blockchain ağı üzerinden ödeme yapıyor. Bu da her türlü kullanıcı için ve günlük hayatın her yönü için güvenli ve transparan bir ödeme ağı sağlıyor. Kasım 2017’de lanse edilen MenaPay projesi, bölgedeki 18 ülkede yaşayan 420 milyon kişiye gelişmiş ödeme hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Keza MenaPay’in toplam gelirinin yüzde 75’ini MenaPay Token sahiplerine dağıtacağını da belirtelim.

Kripto para borsası olan 60.com, Singapur’da faaliyet gösteriyor ve Hong Kong, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayvan, Avustralya ve öteki ülkelere ticari hizmet sağlıyor. Türkiye’deki yatırımcıların ise token satışına ICrypex üzerinden katılabildiklerini hatırlatalım.

60.com IEO İlker Çıkrıkçılı MenaPay

Favorilere Ekle

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.