Bitcoin sıçrama yaptı umutlar yeşerdi

Bitcoin sıçrama yaptı umutlar yeşerdi Tam Boyutta Gör

Geçen yılın güz aylarından itibaren derin bir çöküşe geçen ve peşinden bütün kripto para dünyasını da sürükleyen Bitcoin bu yıl itibariyle umut vermeye devam ediyor. Baharın gelmesi ile birlikte Bitcoin yükselmeye başladı.

Bahar geldi mi?

Geçen yılın sonlarına dürüst bir ara 3000$ seviyesinin de altına inen Bitcoin kripto para dünyasında büyük endişeye sebep olmuştu. Böylece fazla madencilik havuzu kapanmış ve finans kuruluşları iflas etmişti.

Keza Bkz. “Dragon Mania Efsaneleri’nde yoksulluğa aleyhinde savaşın”

Bu yıla başladığımız günden itibaren minik de olsa kararlı bir yükseliş oranı tutturan Bitcoin dün itibariyle 4000$ seviyelerinde geziniyordu ancak saatler önce umulmadık bir yükseliş yaşandı. Bitcoin yüzde 18 civarında bir artışla 500$ seviyesini geçti. Ardından 4800$ seviyesine geriledi.

Aylardır ilk olarak bu dek büyük bir oranda yaşanan yükselişin sebebi bilinmiyor. bununla beraber yükselişin birincil anlarında yatırımcıların daha aşağı birimlerden çıkarak Bitcoin’e geçtiği tahmin ediliyor zira bir süre sayısız daha alçak birimde düşüş gözlemlenmişti.

Sonrasında Ethereum ilk kez almak üzere daha alçak birimler toparlanmaya başladı. Ethereum hali hazırda 154$ seviyesinde geziniyor. Ripple birimi 34 cent seviyesine yaklaştı. Litecoin birimi 70$ seviyesini zorluyor. Binance Coin tarihi rekoru kırarak 20$ seviyesine geldi. Bitcoin Cash ise 185$ seviyesini geçmiş durumda. Pazarın toplam hacmi de 160 milyar doları geride bıraktı. 

Uzmanlar düşüş trendinin bundan böyle kırıldığını düşünüyor. Yani bundan daha sonra gerileme olsa bile bundan böyle çok minik miktarlarda olacak ve büyüm devam edecek. Yaz aylarında Bitcoin biriminin 10 bin doları aşacağı tahminleri de yapılıyor.

 

https://coinmarketcap.com/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.