Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir darbe de Twitter’dan

Biliyorsunuz özellikle bitcoin‘in yaşadığı büyük düşüş ve dalgalanmalar, insanları ve şirketleri oldukça tedirgin ediyor. Bunlar arasına bundan başka dolandırıcı etkinlikler dahil olunca büyük isimler ciddi adımlar atıyor. Gelen bilgilere kadar bu isimler arasına Twitter da dahil oluyor.

Kripto paralar, geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi Facebook‘tan bir yasak görmüş ve ilk kez bitcoin elde etmek üzere diğer tüm birimlerinin reklamları rafa kaldırılmıştı. Geçtiğimiz gün bunun aynısını gerçekleştiren Google, yaptığı tanımlama ile haziran ayından itibaren kripto para birimiyle alakalı reklamları yasaklayacağını söyledi. Gelen son bilgilere göreyse aynı bir adım Twitter’dan da geliyor. Şirketin kripto para birimlerinin reklamlarını yasaklayacağı ve bunu iki hafta içerisinde hayata geçireceği belirtiliyor. Bu da zaten düşüşe geçen kripto para dünyasına ciddi bir darbe daha yapılmasın anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google’ın açıklaması sonrası “bitcoin” bedel önemli düşüş

Twitter ile beraber kripto paraların üzerindeki zorlama artıyor

Google ile Facebook gibi kullanıcıların bu reklamlar üzerinden hasar görmesini istemeyen Twitter, mantıklı bir adım atıyor. Kripto para birimleri merkezi bir denetim mekanizmasına sahip olmadığı için çoğu sorun yaşanabiliyor. Bilhassa de dolandırıcı reklamlar can sıkıyor ve basit şekilde varlıklı olmaya çalışan mağdurların sayısı artıyor. Kripto dünyasında bilhassa reklam tarafında gelen yasakların artması bekleniyor.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.