Bithumb borsası saldırıya uğradı, 19 milyon dolarlık kripto para çalındı

Bithumb borsası saldırıya uğradı, 19 milyon dolarlık kripto para çalındı Bütün Boyutta Gör

Kripto para dünyasının belli başlı unsuru konumundaki başkalaşım borsaları çok basit bir şekilde siber saldırıya uğruyor ve milyonlarca dolar kaybediyor. Güney Kore’nin en büyük borsalarından Bithumb ikinci kez saldırıya uğradı.

İçeriden destek

Borsadan yapılan açıklamaya tarafından 29 Mart tarihinde bazı EOS ve Ripple cüzdanlarından adi olmayan çekim talepleri gelmeye başladı. Borsa hemen olaya müdahale etti ve bütün cüzdanlardaki atama-çekme işlemlerini durdurdu. Yatırımları ise soğuk cüzdanlara aktarma etti.

Ayrıca Bkz. “Valve kendi sanal hakikat gözlüğünü Mayıs ayında duyuracak”

Yapılan araştırmalar sonucunda EOS ve Ripple olmak üzere toplamda 19 milyon dolarlık varlığın borsa dışına çıkarıldığı belirlendi. Dıştan yapılan bir hamle gibi görünse de borsa kendi çalışanlarından da şüpheleniyor.

Geçtiğimiz aylarda Bithumb bir defa daha saldırıya uğramıştı. Yine EOS ve Ripple elde etmek üzere toplamda 18 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. Borsa güvenliğe odaklandığını söylese de bir türlü hırsızlığın önüne geçemiyor. Bazı kaynaklar borsanın işten dışlamak durumunda kaldığı çalışanlarının ihanetine uğradığını bahis ediyor.

 

https://bitcoinnews.com/bithumb-looses-almost-19-mln-in-eos-xrp-insider-theft/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.