Blok zinciri üstünde çalışan tren

Blok zinciri üzerinde çalışan tren Bütün Boyutta Gör

Kripto para dünyası son aylarda kan ağlıyor olsa da blok zinciri üzerinde acayip projeler karşımıza çıkıyor. Bir vakit önce yapılan kripto bağışlara hareket eden dev oyuncak balina yapan geliştiriciler acilen de blok zinciri üzerinde çalışan bir oyuncak tren hazırladı.

Acayip çalışma mantığı

Çocuğuna armağan bir LEGO Duplo treni bölge blok zinciri mühendisi Roeland P Lanparty, trenin yoklama için Bluetooth bağlantısı sunduğunu görmüş. Birazcık araştırma yaptıktan sonradan treni garip bir proje için kullanabileceğini anlamış.

Keza Bkz. “PewDiePie konulu hack olayında üçüncü perde”

Tersine mühendislik ile LEGO uygulamasının yerine ayrı bir başvuru formu koyan Lanparty, internet üzerinde bulduğu projeleri inceleyerek hareket komutlarını özelleştirebilme şansı elde etmiş. Sonrasında ise STEEM blok zincirini hareketlere bağlamış.

Blok zinciri yoğun kullanıldığı vakit tren hızlanıyor. Tatbik oranı akıl de tren yavaşlıyor. Sürat ise ağdaki blok başına yapılan sıradan transferlere kadar ayarlanıyor. Bu Nedenle otomatik bir teftiş sistemi ortaya çıkmış oluyor.

Ayrıca Lanparty ağa dahil olan kullanıcı sayısına göre de hızı ayarlayabiliyor. diğer taraftan çok yüksek veya düşük kullanımlarda tren hızını ayarlayamayıp durmuş. Bunun üstüne Lanparty bir sürat limiti koymuş.

Blok zinciri teknolojileri daha fazla finans ve emniyet alanlarında yatırım alıyor fakat Lanparty gibi amatör girişimciler oturma odasındaki bir projede de bu teknolojilerin kullanılabileceğini gösteriyor.

 

https://thenextweb.com/hardfork/2019/01/24/hacker-blockchain-train-duplo/ Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.