Çin, kripto para madenciliğini yasaklamayı düşünüyor

Çin, kripto para madenciliğini yasaklamayı düşünüyor Bütün Boyutta Gör
En büyük kripto para madenciliği operasyonlarının Çin’de olması, ülkenin dünyadaki konumuna bakınca epeyce anlaşılabilir bir durum. Oysa bu durum yakında değişebilir. Zira Çin hükümetinin kripto para madenciliğini yasaklayacağı ve bunun için bir yasa önerisi hazırladığı belirtiliyor.
Ayrıca Bkz. “Twitter, jurnal takip edebileceğiniz hesap limitini düşürdü”

Enerji israfı endişelendiriyor

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından bu haftanın başlarında yayınlanan bir hükümet belgesinde, kripto para birimleri ile ilgili çeşitli bilgiler yer alıyor. Bu raporda ülkedeki yasa düzenleyici makamlar tarafında kripto para madenciliğinin yasaklanması yönünde teklifler olduğu ve madencilik faaliyetlerinin büyük bir enerji israfına yol açtığı kayıtlı.
Çin, kripto para madenciliğini yasaklamayı düşünüyor Bütün Boyutta Gör

Kripto para madenciliği için çok fazla şiddet gerektiren bilgisayarlar, karmaşık denklemleri hesaplarken, yüksek enerji tüketimine neden oluyorlar. Hatta öyle ki, Bitcoin madenciliği için kullanılan enerji, bazı küçük ülkelerin harcadığı enerji miktarıyla benzer seviyelere çıkmış durumda. Bunun da dünyaya hasar verdiğini düşünen Çin hükümeti, kripto para birimlerine aleyhinde oldukça temkinli yaklaşıyor. Çin Insanlar Bankası, Eylül 2017’de ICO’ları bile yasaklamışı. Ülke hemen de kripto para madenciliğini en ince ayrıntısına kadar yasaklamayı düşünüyor.

https://www.scmp.com/tech/policy/article/3005334/china-home-worlds-biggest-cryptocurrency-mining-farms-now-wants-ban Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.