CoinBene saldırıya uğradı, 200 milyon dolar kayıp

CoinBene saldırıya uğradı, 200 milyon dolar kayıp Bütün Boyutta Gör

Gün geçmiyor oysa yeni bir kripto para borsası saldırısı olmasın. Jurnal hacmi 1 milyar dolar civarında olan Coinbene borsası da hacklendi. Saldırganların takriben 200 milyon dolarlık kripto para ile buhar olduğu açıklama ediliyor.

Büyük soygun

25 Mart tarihinde gerçekleştiği bahis edilen olayda saldırganların NPXS, UDOO, HPT ve MXM kripto paralarından takriben 200 milyon dolarlık bir meblağı öbür cüzdanlara transfer ettikleri ifade ediliyor.

Hem Bkz. “GeForce 1600 serisi dizüstülerde 100fps üzerini vadediyor”

Coinbene o tarihten itibaren iddiaya göre bir altyapı çalışmasına girdi ve uzun bir zaman kapalı kaldı. Şüphesiz bu süreç içerisinde hack olayı kabul edilmedi. Bazı araştırma firmalarının çabaları, coin geliştiricileri ve hesap sahiplerinin şüpheleri doğrultusunda çıkarımlar yapıldı.

Coinbene bir şikâyette bulunmadığı için hücum kim ya da kimler kadar yapıldı ve ne kadar meblağ zarar var bilinmiyor. Coinbene’nin bu süreçte UDOO ve MXM geliştiricilerinden belirli bir arz coin transferi istediği ve zararı böyle kapattığı belirtiliyor. Keza UDOO’nun fiyatını aşırı şişirerek zararın bir miktarını da buradan kapatmış.

Durum fazla artı duyulmadığı için Coinbene skandaldan sıyrılmış gibi görünüyor. En büyük 10 borsa aralarında yer alan Coinbene’nin hack haberinin yayılması muhakkak bahar havası yaşayan piyasaları da sarsacaktı. Şayet bu yüzden kripto para dünyası olaya birazcık suskun kaldı.

 

https://cointelegraph.com/news/over-100-million-missing-coinbene-claims-maintenance-a-month-of-questions-point-toward-a-hack Açıklama Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.