Coinmine One kripto madencilik cihazlarına yeni bir bakış açısı getiriyor

Bugün kripto madencilik ekipmanları alanında sert bir şekilde bölünmüş iki kategori yer alıyor. Birincil kategori kısa sürede yüksek oranda kazım yapabilmek için binlerce dolarlık cihazlardan oluşuyor. İkinci kategori ise sadece deneme amaçlı Raspberry Pi gibi çelimsiz makineler barındırıyor.

Coinmine One özellikleri ve fiyatı

Farbood Nivi göre geliştirilen Coinmine One madencilik sistemi ise bu iki kategori arasına yerleşiyor. Yani keza deneysel anlamda kazım yapmak isteyenler keza de bir miktar para galip gelmek isteyenler için geliştirilmiş.

Keza Bkz. “Kripto para dünyası hareketlendi, Bitcoin yüzde 15 arttı”  

Hoş bir kasa tasarımına sahip olan Coinmine One sisteminde Intel Celeron J serisi bir işlemci ve AMD Radeon RX 570 ekran kartı yer alıyor. 1TB depolama alanı sunan sistem MineOS adında özel bir platform üstünde çalışıyor.

Sistem iki birimde kazım yapıyor. Ethereum tarafında 29Mh/s, Monero tarafında ise 800h/s kazım oranları mevcut. Antre seviyesi bir sistem için kazım oranları kabul edilebilir seviyede denebilir.

Coinmine One için belirlenen fiyat 799$ seviyesinde. Kullanıcılar isterse ayrı kripto paralar için bileşenleri yükseltebiliyor. Fiyat da bu yükseltme doğrultusunda artıyor.

 

https://techcrunch.com/2018/11/29/the-coinmine-one-is-a-box-that-mines-crypto-at-home/ Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.