Geçen yıl 1000 civarında ICO projesi çöpe gitti

Geçen yıl 1000 civarında ICO projesi çöpe gitti Bütün Boyutta Gör

Geçen yılın güz aylarına değin kripto para dünyasında devamlı bahar havası yeni projelerin yağmur gibi yağmasına sebep olmuştu. Asıl mantığı yatırımcısından para toplayarak hayata dinmek olan ICO projeleri bu bakımdan genel duruma alt riskler taşıyor. Geçen yıl bunu daha net bir şekilde gördük.

Yüksek miktarlar

ICO projelerini araştıran ve son durumlarını listeleyen bir takım platformlara göre 2018 yılında yaklaşık 1000 civarında ICO projesi çöpe gitti. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz kripto para piyasasında yaşanan düşüş.

Keza Bkz. “Nvidia’ya kripto madencilik davası”

Çöpe giden ICO projelerinin bir kısmı gerekli miktarı toplayamadığı için feshedilmiş. Bir kısmı ise hayata geçmesine rağmen bir fayda üretemediği için değeri adeta sıfıra inmiş ve aylık hacim 1000$ altında kalmış.

Kayda Değer bir kısım ise muhakkak scam olarak adlandırılan sahte projeler. Yeniden bunlar arasında parodi amaçlı açılan ve bir hasar vermeden kapanan projeler var oysa kalanı bir şekilde yatırımlarla birlikte ortadan kaybolmuş.

Uzmanlar bu sene ICO projelerinin bundan böyle daha sağlam temellerle ve ürünlerle gelmesi gerektiğini aksi takdirde yatırım toplamasının eskiye oranla kolay olmayacağını belirtiyor. bununla birlikte halen yağmur gibi ICO projelerinin ortaya çıktığına tanık oluyoruz.

 

http://forklog.net/nearly-1000-crypto-projects-declared-dead-in-2018/ Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.