Kripto cüzdanlar SIM kart yuvasına girecek

Kripto cüzdanlar SIM kart yuvasına girecek Bütün Boyutta Gör

Kripto para dünyası son aylarda dibe vurmuş olsa da farklı projeler birbiri ardına kendisini göstermeye devam ediyor. ABD’li bir blok zinciri girişimi SIM kart yuvasına girebilen bir soğuk cüzdan modeli ilerletti.

VaultTel Intellichip özellikleri ve fiyatı

Eğer kripto paralara ilgi duyuyorsanız iki bambaşka şekilde varlıklarınızı saklamanız gerekiyor. Birincisi internet üzerinde borsa veya özel cüzdan platformları. İkincisi ise soğuk cüzdan denilen donanım tabanlı depolama birimleri. Uzmanlar güvenlik nedeniyle çoğunlukla ikinci seçeneği nasihat ediyorlar.

Hem Bkz. “Yığılan stoklar grafik kartı üreticilerini zorlama altına alıyor”

Soğuk cüzdanlar genelde USB hafıza boyutlarında oluyor ve yine USB üzerinden bilgisayara bağlanıyor. bununla birlikte adi USB bellekler ile çantanızda karışma ihtimali var. ABD’li VaultTel girişimi SIM kart yuvasına giren bir kripto cüzdan ilerletti.

VaultTel Intellichip adındaki soğuk cüzdan Android telefonun birinci ya da varsa ikinci SIM kart yuvasına takılıyor. Bu noktada çift SIM telefonlar daha ayrıcalıklı durumda. Özel bir tatbik AES 512 ve askeri standartlarda emniyet sağlayarak cüzdan ile irtibat kurmanızı sağlıyor. iPhone modellerinde ise bir adaptör gerekli.

Samsung ve Sirin Labs telefona entegre soğuk cüzdan kontrolcüleri ile daha önce bu tarz bir çözüm geliştirmişti oysa VaultTel türünün ilk örneği sayılıyor zira telefona bağımlı olmanıza gerek kalmıyor. Kuşkusuz istenirse telefona özel ya da bölgeye özel kilit de konabiliyor.

VaultTel Intellichip cüzdan Android için 100$, iOS için 131$ olarak ön siparişe başladı. Önce ABD sonra da Avrupa pazarında piyasaya sürülecek.

 

https://www.coindesk.com/new-crypto-hardware-wallet-fits-your-phones-sim-card-slot Açıklama Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.