Kripto para borsası Gobaba.com Avrupa Birliği lisansı aldı

Türkiye’deki kripto para kullanıcılarına çözümler sunan Londra merkezli kripto para borsası Gobaba.com, Estonya Finans İstihbaratı Birimi’nden (FIA) lisans aldı. 5 Şubat’ta lisans alan Gobaba, Estonya devletinin sağladığı iki ayrı lisans tipi altında faaliyet göstermeye başladı.

Bu kapsamda dijital para birimi cüzdanı ve dijital para birimini itibari para birimine çevirme lisanslarına sahip olan Gobaba, Estonya’da belirli tüm kripto para kuruluşları gibi hem yerel yasalara keza de Avrupa Birliği yasalarına yan olacak.

Bu iki lisans ile birlikte yasal sorumluluğun, herif fonu güvenliği, kara para aklamanın önlenmesi ve herif kimlik doğrulaması konularında geçerli olduğunu belirtelim. Böylece alınan lisanslar kişisel ve kurumsal kullanıcılar için güven verici bir unsur olarak konumlanıyor.

Bir sanal para birimini bir itibari para birimine dönüştürme servisi sağlayıcısı lisansıyla Gobaba, itibari paraları kripto paralara, kripto paraları itibari paralara lisans kapsamında çevirebilecek. Benzer şekilde bu lisansın, kripto paralar arasındaki çevirme işlemlerine izin verdiğini de ekleyelim.

Sanal para birimi cüzdan servisi sağlayıcısı lisansı ise Gobaba’ya kullanıcılar için anahtar üretilen ya da kullanıcıların şifrelenmiş anahtarlarının saklandığı platformlarda sanal paraları saklama, depolama ve transfer etme nedeniyle sıcak ya da soğuk fark etmeksizin lisans zarfında cüzdan hizmeti sağlamasına müsade veriyor.

Kuruluşundan beri Türkiye pazarındaki kullanıcılara da çözümler sunan Gobaba, Türk Lirası ile 13 ayrı kripto para satın alma seçeneğini sunuyor. Bunun yanı sıra Gobaba üzerinden BTC, ETH ve USDT tahtalarında 30’u aşkın kripto para ile dikte girerek operasyon yapma imkanı tanınıyor.

Türkiye’deki kullanıcılara çoğu banka, kredi kartı ve alternatif ödeme yöntemiyle para sipariş verme ve para çekme seçeneği sunan Gobaba’nın alıcı yardım ekipleri kullanıcılara Türkçe hizmet veriyor. Sadece son kullanıcılara değil bununla beraber Türkiye’deki işletmelere de çözümler sunan Gobaba, kripto POS ve kripto ödeme sayfası ürünleriyle de internetten ödeme bölge işletmelerin dikkatini çekiyor.

blockchain Gobaba.com Krito para

Favorilere Ekle

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.