Kripto Para Milyoneri, Ethereum’dan Oluşan Bir Kent Kurmayı Planlıyor

Jeffrey Berns, gelecekte para birimi Ethereum olacak ve teknolojik gelişmelere ev sahipliği yapacak bir kent kurmayı planlıyor.

Kripto para milyoneri Jeffrey Berns, kripto para üzerine kurulu bir büyük kasaba kurmayı amaçlıyor. Amaçladığı blok zinciri (blockchain) tabanlı şehir, devlet ya da büyük şirketlerin kontrolünün aşağı olan şehirlerin tersine gücü insanlara vermeyi amaçlıyor.

Berns’in şehri kurmayı düşündüğü bölge, Nevada çölünde 67.000 dönümlük “İnovasyon Parkı” adı altında bir yer. Ayrıca alan Google, Apple ve Tesla gibi markaların fabrikalarıyla çevrelenmiş durumda.

Berns’in kurduğu şirket Blockchains LLC’nin, bu yılın ilk dönemlerinde bahsedilen alanı 170 milyon dolara aldığı söylentileri mevcut. Bu büyük harcamanın yanı sıra, Berns bütün projeye finansörlük yapacak güce sahip ve hâlihazırda yaptığı yatırımlar da 300 milyon doları aşmış durumda. Bu kadar büyük bir paraya sahip olmasını karşılayan şey ise 2015 yılında yaptığı Ethereum yatırımı.

Berns, Blockchains LLC’nin şehrin inşaatına 2019 yılının sonlarına dürüst başlamayı düşündüğünü söyledi. Ancak şirketin hala bir imar planı geliştirmesi ve eyaletten onaylama alması gerekiyor.

Şehrin işletme yönü üst seviye güvenlikli olacak ve üstteki seviye teknolojiye sahip bir ‘Blockchain Kampüsü’ bulunacak. Burada blok zinciri sistemiyle suni zekâ, 3D yazıcıları ve nanoteknoloji birleştirilecek. Berns, bununla beraber bir üniversite kurma planları olduğunu da açıkladı.

Şehrin ticari kısmı ise teknolojik fikirlerin önünü açmayı amaçlayacak. Şehrin gelecekte yeniliklere ve gelişimlere ev sahipliği yapması bekleniyor.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/photos-plans-blockchain-utopian-village-in-nevada-desert-2018-11#renderings-of-the-city-show-a-city-split-in-two-parts-a-residential-area-and-campus-for-researching-emerging-technologies-shown-here-1

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.