Özel anahtarları tahmin ederek 8 milyon dolarlık ETH çaldı

Özel anahtarları tahmin ederek 8 milyon dolarlık ETH çaldı Bütün Boyutta Gör

Kripto paraların hayatımıza girmesi ile birlikte kullandığımız şifrelerin yanında özel anahtarlar ve ipucu grupları ortaya çıktı. Bunları kaybettiğiniz zaman hiçbir şekilde kripto cüzdanlarınıza erişemiyorsunuz.

Büyük soygun

bununla beraber özel anahtarlar ve sözcük gruplarında da güvenlik zafiyetleri ortaya çıkmaya başladı. Bir kişinin ya da ekibin kripto yatırımcıların özel anahtarlarını ve kelime gruplarını tahmin ederek 45 000 dolayında ETH çaldığı ortaya çıktı.

Keza Bkz. “Apex Legends oyununa ilgi azalıyor”

Güvenlik uzmanları tarafından ortaya çıkarılan üçkâğıt hadisesi fiilen raslantı bulunmuş. Uzmanlar güvenlik anahtarlarının zayıflığı ile ilgili araştırma yaparken bir takım anahtarların basit varsayım edilebildiğini görmüş. Bu anahtarlara ait hesapları inceleyen uzmanlar belirtilmiş bir hesaba kesintisiz kripto çıkışı olduğunu keşfetmiş.

Azıcık daha araştırmayı derinleştirdiklerinde ise saldırganların takriben 735 cüzdanın özel anahtarlarını varsayım ederek 12 cüzdanın içini boşalttığını görmüş. Bu hesaplarda toplam 45 bin ETH bulunuyormuş.

Uzmanlar bu kişinin hatalı kod veya hatalı kod üreticilerinin izini sürerek bir kombinasyon ortaya çıkardığını düşünüyor. üstelik emniyet sözcüklerinin genelde benzer bir şekilde üretilmiş olması ya da kullanıcının sözcükleri anlamsız bırakmasının da saldırganlara davetiye çıkarmış olabileceği düşünülüyor.

Her durumda kripto yatırımcıların büyük tehlike aşağı olduğunu belirtmek lüzum zira güvenlik anahtarı ve kelime grupları hali hazırda cüzdanlara erişmek için en kayda değer yol. Bu bakımdan iki kademeli doğrulama sistemlerini de eklemek gerekiyor.

 

https://cointelegraph.com/news/blockchain-bandit-has-stolen-45-000-eth-by-guessing-weak-private-keys-report-claims Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.