Pac-Man blok zinciri teknolojisi ile buluştu

Pac-Man blok zinciri teknolojisi ile buluştu Bütün Boyutta Gör

Son dönemde blok zinciri teknolojisi desteğinde geliştirilen oyunların sayısı artan bir şekilde artıyor. Oyun dünyasının eskimeyen yapımı Pac-Man de modaya etap uydurdu ve NEM blok zincirini temel alan PacNEM olarak karşımıza çıktı.

PacNEM nedir?

Başlıca blok zinciri temelinde geliştirilen veya adapte edilen oyunlar daha fazla kişisel bilgi tarafında bunu uyguluyor. Kullanıcı verileri, kullanıcı girişlerinin onaylanması, skorlar, skor tablosu, oyun verileri, oyun içi para birimleri blok zinciri üstüne yapı ediliyor. Böylece verilerin güvenliği sağlanmış oluyor.

Keza Bkz. “Spotify iki kayda değer özelliği deneme ediyor”

Bu bakımdan tarayıcı tabanlı PacNEM oyunu da mekanik anlamında bir fark oluşturmuyor. Oynanış tekrar bildiğimiz alışılmış esas üzerinde. Blok zinciri tarafında olan ise kullanıcı girişlerinin onaylanması, oyun verileri ve skor tablosu ile oluyor.

bundan başka yeni bir gelir modeli de blok zinciri ile olası oluyor. PacNEM oyununda sponsorlu versiyonu istemeyenler minik bir miktar NEM bağışı yaparak öteki versiyonu oynayabiliyor.

PacNEM projesi NEM blok zinciri teknolojisinin oyun dünyasında bilgi saklama ve ödeme yöntemi oluşturma konusunda ne nesil kolaylıklar sunacağını anlatabilmek nedeniyle geliştirilmiş.

Oyun sayfası

 

https://sludgefeed.com/pac-man-arrives-on-nem-blockchain/ Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.