ProgPoW’un Ethereum ağına entegrasyonu gecikecek

ProgPoW'un Ethereum ağına entegrasyonu gecikecek Bütün Boyutta Gör
Ethereum geliştiricileri, özel tümleşik devrelere (ASIC) dirençli bir algoritma olan proof-of-work (PoW)’un Ethereum ağına entegrasyonunu askıya alma kararı aldılar. Geliştiriciler, söz konusu algoritmanın öncelikle üçüncü bir tarafça denetlenmesinin gerektiğini düşünüyorlar. 
Hudson Jameson, yapılması istenilen denetlemelerle birlikte ProgPoW’un özellikle madenciler için ne değin önemli olacağının ortaya çıkacağını söyledi. Jameson, Ethereum geliştiricilerinin, ProgPoW’un her cihazda benzer performansı gösterip göstermediğini öğrenmek istediğini belirtti. Laf konusu bu yoklama için demin bir çizelge olmasa da denetlemenin Mart-Nisan arası başlaması bekleniyor.
Hem Bkz. “Mission Impossible 7 & 8’in vizyon tarihleri belli oldu”  
Bir diğer esas geliştirici olan Martin Holst Swende, ProgPoW uygulamasının entegrasyonuna birkaç aydır karar vermeye çalıştıklarını ve bu sorunun nasıl çözüleceğini merak ettiğini açıkladıktan sonra, Greg Colvin kavgacı bir şekilde “Bir karar verebilsek her sorun çözülecek.” demişti.
Ethereum topluluğunda bilinen bir isim olan Greg Colvin, ProgPoW uygulamasının bir an önce başlatılması kanaatinde ama çoğu Ethereum geliştiricisi, laf konusu algoritmanın PoW algoritmasının ilk kez üçüncü taraflarca denetlenmesi gerektiğini düşünüyor. 

https://cointelegraph.com/news/ethereum-devs-delay-asic-resistant-pow-algorithm-decision-until-third-party-audit Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.