Rusya Ekonomi Bakanı:“Bitcoin bir sabun köpüğüydü”

Rusya Ekonomi Bakanı:“Bitcoin bir sabun köpüğüydü” Tam Boyutta Gör
Rusya Idareli Yeniden Yapılanma Bakanı, Bitcoin’i yatırımcıların zararına yol açan bir “sabun köpüğü” olarak betimliyor.
Bakan Maksim Oreshkin, RBK ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in Aralık 2017’de 20.000 dolar olan maliyetinin dramatik bir şekilde düştüğünü belirtti:“Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolara fırlamıştı ve yakın zamanda 4.000 doların altına düştü. Bunu basit şekilde izah etmek icabında: Bitcoin’in kendisi bir sabun köpüğü, şu anda de söndü, olan şey bu.”
Hem Bkz. “Sega – Nintendo savaşını anlatan Console Wars dizisi geliyor”  
Oreshkin, yatırımcılara uzun zamandır kaybettirmelerine rağmen, kripto para birimlerinin teknoloji inovasyonuna “olumlu bir ivme kazandırdığını” söyledi. Bakan, çoğu yatırım projesinin meslek için iyi olan Blockchain gibi yeni teknolojiler endüstrisinde yaratıldığını belirtti.
Bu ayın başlarında, Rusya Devlet Duma Mali Piyasalar komitesi başkanı, Rus itibari parasına “dijital bir alanda” bütün eşit olacak bir devlet destekli proje yapmayı düşündüğünü dile getirdi.
Bu yaz, Nobel Ödülü şampiyon bir ekonomist olan Paul Krugman, kripto paralarla ilgili “şüpheciliği” dile getirmiş ve “toplam çöküşün hakiki bir ihtimal olduğunu” sözlerine eklemişti. 

https://cointelegraph.com/news/russian-economic-minister-says-btc-is-soap-bubble-üçgenin taban olmayan kenarı-lauds-cryptos-influence-on-tech Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.