Twitter CEO’su Jack Dorsey, har hafta 10.000 dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı

Twitter CEO'su Jack Dorsey, har hafta 10.000 dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı Bütün Boyutta Gör
Dünyaca meşhur bir sosyal ağ sitesi olan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’e her hafta 10,000 dolar yatırdığını söyledi. Jack Dorsey, bunun için Cash App‘te kendine 10,000 dolarlık bir sınır ayırdığını da belirtti.
Jack Dorsey, Bitcoin için:”İnternet üzerinde doğdu, internet üzerinde büyüdü. Bitcoin, internetin yerel para birimidir.” biçiminde nitelendiriyor.
Geçtiğimiz yıl Ocak ayından itibaren düşüşte olan Bitcoin’e büyük bir CEO tarafından yatırım yapılması piyasada dikkatleri çekti. Jack Dorsey, Bitcoin’in geleceğini aydınlık görüyor. Laf konusu dijital para birimi, şu lahza 3,865 dolardan işlem görüyor.
Ayrıca Bkz. “Binance yeni platformundan ödül dağıtıyor”  
Jack Dorsey’in Bitcoin’e ilgisi yeni değil. Twitter CEO’su, geçtiğimiz sene yaptığı bir açıklamada internet üstünde yalnızca Bitcoin’in para birimi olarak kabul göreceğini söylemişti. 
Bitcoin’in geleceğine pozitif bakanlar aralarında Eugen Kaspersky da bulunuyor. Kaspersky, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, gelecek 100 sene içerisinde, dünyanın tek bir merkezden yönetileceğini ve Bitcoin’in de dünyada kullanılan para birimi olacağını söylemişti.

https://cointelegraph.com/news/twitter-ceo-jack-dorsey-alludes-to-spending-10-000-a-week-on-bitcoin Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.