Uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen Bitcoin’ler açık artırmayla satılacak

 

 
ABD Adalet Bakanlığı’na tabi olarak faaliyet yürüten federal kolluk kuvveti United States Marshals Service(USMS) geçtiğimiz aylarda dağıtılmış davalar yoluyla ele geçirilen Bitcoin’leri açık artırmayla satışa çıkarmıştı. USMS şu anda de uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen Bitcoin’ler için aynı bir satış planı çizdi. Kolluk ekipleri tarafından gerçekleştirilen o kadar fazla operasyonda olduğu gibi uyuşturucu operasyonunda da ele geçirilen mallar hükümet göre muhafaza ediliyor ve Bitcoin’in saklanmasını masraflı bulan yetkililer açık artırma aracılığıyla Bitcoin’leri elde dışında tutmak istiyor.

 

2.170 adet Bitcoin satılacak 

18 Mart saat 15.00’te başlayacak olan açık artırmada borsalardaki toplam değeri 20 milyon dolar civarında olan 2.170 adet Bitcoin satılacak. Yalnızca altı saat sürecek olan açık artırma sürecine katılmak için katılımcıların 14 Mart tarihine kadar zorunlu formları doldurmaları ve depozito olarak 200.000$ teslim etmeleri gerekiyor. Katılımcıların e-posta aracılığıyla da öneri sunabileceğini belirten yetkililer, açık artırma sonucunda herhangi bir Bitcoin satın almayan kişilere paralarını iade edecek.

 
Ayrıca Bkz.DonanımHaber Android uygulaması yayında! 

Uyuşturucu ticaretinde çoğu kez Bitcoin kullanıldığını bildiren Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi(DEA), Bitcoin’i piyasaya çıktığı birincil yıllarca radarına almış durumda. Geçtiğimiz sene ülkedeki uyuşturucu faaliyetlerine yönelik 128 sayfalık rapor hazırlayan DEA, raporunda Bitcoin kelimesini 26 kere kullanırken popüler kripto paranın yasa dışı bir finansman arabulucu olarak özenle incelenmesi gerektiğini ifade etmişti. 

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.